Anasayfa  
Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz İletişim
   Çatlak Tedavisi

ÇatlakTedavisi Seans: 15-25

Seans aralığı Haftada 2 seans

Uygulandığı bölgeler: Çatlak olan hemen her alan. Göğüs, kolaltı, sırt, karın, bacak içi, basen, arka bacak. Fakat bir seansta en fazla iki bölgeye uygulanıyor.

Korunma: Yok.

Cilt Çatlaklarını Kader Olmaktan Çıkartan Tedavi; BIODERMOGENESI

Deri çatlakları gerek erkek gerekse kadınların ortak sorunu. Fakat en çok kadınların etkilendiği ve bazen ciddi kozmetik sorunlar yaşatabilen bu soruna karşı birçok ürün kullanılmasına rağmen kalıcı yok edilmesi bu güne kadar mümkün olamadı. Son bir yıldır ülkemizde de uygulanmaya başlanan Biodermogenesi tekniği ile anlamlı düzelmeler elde ediliyor.

Cilt Çatlağı Nedir?

Cilt çatlaklarının ne olduğunu anlamak için, cildin yapısını ve nasıl çalıştığını açıklamamız gerekir. Normal cilt destek dokusu, %80 kolajen ve %4 elastin liflerinden oluşan gözenekli bir ağ yapısına sahiptir. Cilt yapısında bulunan elastin, cilde esnekliğini veren ve gerilmesini mümkün kılan bir proteindir. Elastin, cilt içerisinde cildin esnemesine ve daha sonra orijinal konumuna geri çekilmesine izin veren balık ağı benzeri bir yapı oluşturur.

” Cilt Çatlakları, Hasar Görmüş Elastin Yapılarıdır. “

Bu elastin lifleri hasar gördüğünde ‘skar’ görüntülü cilt çatlakları oluşur. Cilt çatlaklarını dikkate değer kılan, görünümlerinin ne ölçüde göze battığıdır; bununla birlikte, bir mikroskop altında baktığınızda normal, sağlıklı ciltten hemen hiçbir farklılık görmezsiniz. Bir cilt çatlağına dokunduğunuzda, neredeyse orada cilt yokmuş gibi bir boşluk hissedersiniz. Gerçekte ciltte çok az bir değişim olmasına rağmen, gerçek ve görsel algılama çok farklıdır.

Cilt Çatlaklarının Sebebi Nedir?

Cilt çatlakları hakkında şaşırtıcı olan şey, gerçekte bunlara cildin “gerilmesinin” neden olmamasıdır. İnsanlar, cilt çatlaklarını kilo almakla veya hamilelikle ilişkilendirir ve cildin bu yeni ve daha büyük vücuda uymak için gerildiğini düşünürler. Bu ilişkilendirme çok güçlüdür ve “cilt çatlağı” terimi bu yanlış algılamayı biraz daha güçlendirmiştir.

Cilt Çatlaklarının Nedeni Hormonlar mıdır? 

Cilt çatlaklarının gerçek nedeni hormonlardır. Evet, bu durumun nedeni hormonsal etkilerdir. İnsanlar kilo aldıklarında hormonlar üretilir ve yağ hücrelerinin metabolizma sürecine dahil olur. Bu nedenle kilo alıp verdiğimizde, vücudumuzdaki hormonlar ve aynı zamanda cildimizdeki hormonlarımız etkilenir.

” Laboratuvarda Cilt Çatlakları ‘Yaratılabiliyor’. “

Örneğin, sadece güçlü lokal kortizonlu kremler kullanmak suretiyle normal cilt üzerinde suni olarak cilt çatlakları yaratılmıştır. Bu sonuç, test deneğinde herhangi bir kilo alma veya kilo verme olmadan elde edilmiştir. Steroidler vücudumuzdaki hormonlara benzerler; dolayısıyla cilde uyguladığımızda cilt çatlaklarına neden olmaktadırlar. Burada cildin gerilmesi söz konusu olmadığından, bu deney cilt çatlağı nedeninin cildin ‘gerilmesi’ olmadığını gösteren pozitif bir kanıttır.

” Kilo Alma ve Hamilelik, Hormonları Değiştirir. “

Öyleyse, Kilo Alan veya Hamile İnsanlarda Genellikle Bu Cilt Çatlakları Neden Görülüyor?

Gelişme çağımızda, kadınların hamilelik döneminde, erkekler ağırlık kaldırırken veya ergenlik çağındaki gelişme sırasında, vücut geliştikçe cildin de genişlediği doğrudur. Fakat, bu yaşam değişikliklerine hormonlarımızdaki ciddi değişiklikler ve cilt metabolizmamızdaki değişiklik eşlik eder. Cilt çatlaklarına neden olan şey ‘gerilme’ değil, bu etkilerdir.

Neden Zaman İçerisinde İyileşemiyorlar? 

Vücut çatlakları büyük bir problemdir. Cilt çatlaklarıyla ilgili problem, ciltteki esnek liflerin hasar görmesi ve esnek liflerin ciltte onarılması zor olan tek şey olmasıdır. İyileşmekte olan bir yaramız olduğunda, vücudumuz kollajen proteinlerini ve yaralanan tüm cilt yapısını yeniler; fakat elastik liflerin onarılması olanaksızdır. Vücut dokuyu yenilerken tamamen farklı bir destek maddesi ile alanı doldurabilir fakat, bu doku hiçbir zaman eski elastikiyetine kavuşamaz. Çünkü, içindeki destek dokuda artık elastin lifleri yoktur.

Kilo Almak Bu Sorunun Nedeni midir? 

Hayır, kilo almak cilt çatlaklarına neden olmaz. Kilo almak, vücudunuzdaki hormonları etkiler ve hormonları değiştirme etkisi ölçüsünde önemli bir faktördür; fakat cilt çatlaklarına neden olmaz. Gerçek neden, kilo almanın bir fonksiyonu olarak ortaya çıkan hormonal değişikliklerdir.

Cilt Çatlaklarından Nasıl Kurtulurum?

Cilt çatlaklarını düzeltmeye yardımcı olabilen çeşitli tedaviler olmak ile birlikte, hiçbir tedavi cilt çatlaklarını tamamen kaybolarak normal cilt görünümüne dönmesini sağlayamamaktadır. Kırmızılığı azaltabiliyoruz, dokuyu düzeltebiliyoruz ve daha iyi görünmesini sağlayabiliyoruz; hatta bazı durumlarda kolay fark edilemez hale getirebiliyoruz.

“ BIODERMOGENESI her türlü cilt çatlağın da  etkili bir tedavi yöntemidir.”

Cilt çatlakları geç dönemde beyazlar. Bugüne kadar beyaz görüntüyü değiştirebilen hiçbir tedavi yöntemi yoktu. Fakat Biodermogenesi  yöntemiyle geç dönem çatlaklarında düzleşme ve tekrar renklenme elde edebiliyoruz. Bu yöntemin diğer tedavilerden ( Laser, mesoterapi, carboxy ) en önemli farkı, deride herhangi bir hasarlanmaya neden olmadan derinin tekrar normal yapısına dönmesine yardımcı olmasıdır. Bir diğer anlatımla Biodermogenesi  derideki yapıları eski, normal fonksiyonlarına döndüren bir uygulamadır.

Cilt Çatlakları için Kullanılan  Krem ve Losyonlar Etkili mi, Hangi Ürünleri Tavsiye Edersiniz? 

Piyasada cilt çatlakları için birçok ürün mevcuttur. Tavsiye edebileceğim, sadece alfa-hidroksi asitler ve Retininoik asit içerikli ilaçlar gibi lokal olarak uygulanan kremlerdir. Lokal steroid kremleriyle birleştirilen bu ürünler, ciltteki enflamasyonu azaltabilir ve cilt çatlaklarına neden olan hormonların negatif etkilerini ortadan kaldırabilir. Bu ürünler, aynı zamanda ciltteki kollajen ve elastinin yeniden biçimlenmesine yardımcı olarak  görünümlerini iyileştirebilir.

BIODERMOGENESİ Kimlere Uygulanamaz?

Biodermogenesi  hamilelik, vücutta kalp pili gibi özelleşmiş apareyleri olanlar dışında sağlıklı herkese uygulanabilir. Günlük hayatı etkilemeyen bir yöntemdir.

BIODERMOGENESİ İşlem Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülebiliyor? 

Biodermogenesi uygulamasından hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Dar kıyafetler giyilebilir. Güneşlenme, denize girme gibi durumlar için herhangi bir engel yoktur. Biodermogenesi uygulamasından sonra 3 saat soğuk banyo yapılmaması ( sıcak yapılabilir ) önerilir.

tüm işlemlerimiz medikal estetik doktoru tarafından yapılmaktadır. ( Hatay botox,izmir botox,alsancak botox,bostanlı botox ,mavişlehir botox ,bayraklı botox ,Bornova botox ,Balçova botox , izmir estetik ,estetik ,güzellik salonu ,botox hatay ,botox Alsancak ,Karşıyaka botox,botox Karşıyaka , poliklinik izmir ,botox izmir.

Aliağa botox dolgu,dolgu botokx Aliağa,botox dolgu çiğli,botox dolgu Turgutlu,

botox tedavisi,botox tedavisi hatay,botox tedavisi Karşıyaka,botox tedavisi bostanlı,kırışıklık tedavisi izmir,kırışıklık ,kırışıklık tedavisi Alsancak,kırışıklık tedavisi balçova

miren tedavisi hatay.hatay migren tedavisi.karşıyaka migren tedavisi.migren tedavisi karşıyaka.migren tedavisi.migren tedavisi alsancak.alsancak migren tedavisi.estetik doktoru karşıyaka.karşıyaka estetik doktoru.alsancak estetik doktoru.estetik doktoru alsancak.alsancak estetik doktoru.hatay estetik doktoru.estetik doktoru hatay.estetik doktoru izmir.bornova estetik doktoru.estetik doktoru bornova.agrı tedavisi bornova.bornova agrı tedavisi.alsancak agrı tedavisi.agrı tedavisi alsancak

allergan botox,botox allergan,Allergan botox,Allergan,dysport botox,amerikan botox

hekimlere ve doktorlara özel medikal estetik eğitimler ,botox eğitimi,dolgu eğitimi,prp eğitimi

botox Alsancak,botox balçova,botox bostanlı,botox mavişehir,kalıcı botox,geçici botox,botox toksini,

muğla botox.botox muğla,bornova botox,botox Bornova,botoks Bornova,bornova botoks,terleme botox,terleme botoxu,botox terleme için,botox kaş kaldırma,kaş kaldırma botoxu

Gaziemir botox,gaziemir botoks,botox Gaziemir,botoks Gaziemir,erzurum botoks,erzurum botox,botox Erzurum,botoks Erzurum,keyseri botox,kayseri botoks,botox kayseri,botoks kayseri,van botox,van botoks,botox van,botoks van,malatya botox,malatya botoks,botox malatya,botoks malatya,antalya botox,antalya botoks,botox Antalya,botoks Antalya,yalova botox,yalova botoks,botox Yalova,botoks Yalova,aydın botox,aydın botoks,botox aydın,botoks aydın,denizli botox,denizli botoks,botox denizli,botoks denizli,ısparta botox,ısparta botoks,botox Isparta,botoks Isparta,konya botox,konya botoks,botox konya,botoks konya,balıkesir botox,balıkesir botoks,botox Balıkesir,botoks Balıkesir,adana botox,adana botoks,botox adana,botoks adana,adana estetik,estetik adana,adana estetik merkezi,estetik merkezi adana,bolu botox,bolu botoks,botox bolu,botoks bolu,diyarbakır botox,diyarbakır botoks,botoks Diyarbakır,botox diyerbakır,çanakkale botox,çanakkale botoks,botox Çanakkale,botoks çanakkale

sivas botoks,sivas botox,botox sivas,botoks sivas,muğla botox,muğla botoks,botox muğla,botoks muğla,eskişehir botox,eskişehir botoks,botox Eskişehir,botoks Eskişehir,mardin botox,mardin botoks,botoks mardin,botox mardin,trabzon botox,trabzon botoks,botox Trabzon,botoks Trabzon,mersin botox,mersin botoks,botox mersin,botoks mersin,kocaeli botoks,kocaeli botox,botox Kocaeli,botoks Kocaeli,kırıkkale botoks,botoks Kırıkkale,botox Kırıkkale,botoks Kırıkkale,karşıyaka estetik,izmir estetik,lidya estetik,likya estetik,dniz estetik,newlife,new,kars botox,kars botoks,botox kars,botoks kars,yüz germe izmir,izmir yüz germe,karşıyaka estetik merkezi,bionet,bionet izmir,izmir masaj salonu,masaj salonu izmir,karşıyaka masaj salonu,

hatay estetik,alsancak estetik,estetik Alsancak,estetik merkezi Alsancak,alsancak estetik merkezi,poliklinik Alsancak,alsancak poliklinik,plastik cerrah Alsancak,alsancak plastik cerrah,plastik cerrah izmir,izmir plastik cerrah,karşıyaka estetik,estetik Karşıyaka,karşıyaka,karşıyaka güzellik salonu,karşıyaka estetik salonu,karşıyaka estetik ve güzellik

Karşıyaka botox,karşıyaka botoks,botoks,botox,boyoks Karşıyaka,botox Karşıyaka

botox hatay.kırışıklık tedavisi hatay.hatay kırışıklık tedavisi.bornova kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi bornova.buca kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi buca.menemen kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi menemen.osmangazi kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi osmangazi.ulukent kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi ulukent.buca botox.botox buca.botoks buca.buca botoks.bornova botoks.botoks bornova.kırışıklık bornova.bornova estetik.bornova estetik merkezi.estetik merkezi bornova.masaj salonu karşıyaka.karşıyaka masaj salonu.

hemorait tedavisi karşıyaka.karşıyaka hemorait tedavisi.hemorait tedavisi izmir.izmir hemorait tedavisi.alsancak hemorait tedavisi.homorait tedavisi alsancak.gaziemir hemorait tadavisi.hemorait tedavisi karşıyaka.bornova hemorait tedavisi.hemorait tedavisi bornova.hemorait tedavisi.basur tedavisi izmir.izmir basur tedavisi.alsancak bosur tedavisi.basur tedavisi alsancak.karşıyaka basur tedavisi.basur tedavisi karşıyaka.bornova basur tedavisi.basur tedavisi bornova.basur agrı onleme izmir.izmir basur agrı onleme.agrı gıderme.

izmir,istanbul,adana,mersin,kars,beşiktaş,nişantaşi,sarıyer,urfa,denizli,aydın,bostanlı,hatay,kıbrıs,bursa,aydın,salihli,turgutlu,muğla,sinop,

erkek kuaförü izmir,izmir erkek kuaförü,alsancak erkek kuaförü,erkek kuaförü Alsancak,hatay erkek kuaförü,erkek kuaförü hatay,gaziemir erkek kuaförü,erkek kuaförü Gaziemir,alsancak erkek kuaförü,erkek kuaförü Alsancak,manikür salonu Alsancak,alsancak manikür salonu,manikür salonu Karşıyaka,karşıyaka manikür salonu,hatay manikür salonu,manikür salonu hatay,gaziemir manikür salonu,manikür salonu Gaziemir,bayan bakım merkei Karşıyaka,karşıyaka bayan bakım merkezi,bayan kuaförü izmir,izmir bayan kuaförü,alsancak bayan kuaförü,bayan kuaförü Alsancak,hatay bayan kuaförü,bayan kuaförü hatay,balçova bayan kuaförü,bayan kuaförü Balçova,bayan kuafförü mavişehir,mavişehir bayan kuaförü,bornova bayan kuaförü,bayan kuaförü Bornova,bornova saç bakım merkezi,saç bakım merkezi Bornova,izmir saç bakım merkezi,saç bakım merkezi izmir,saç bakım merkezi konak,konak saç bakım merkei,konak bayan kuaförü,bayan kuaförü konak,masaj salonu izmir,izmir masaj salonu,karşıyaka masaj salonu,masaj salonu Karşıyaka,gaziemir masaj salonu,masaj salonu Gaziemir,bornova masaj salonu,masaj salonu Bornova,bayan masaj salonu Karşıyaka,karşıyaka bayan masaj salonu,bayan masaj salonu Alsancak,alsancak bayan masaj salonu,konak bayan masaj salonu,bayan masaj salonu konak,bornova bayan masaj salonu,bayan masaj salonu Bornova,izmir bayan masaj salonu,bayan masaj salonu izmir,solaryum Karşıyaka,karşıyaka solaryum,solaryum Alsancak,alsancak solaryum,hatay solaryum,solaryum hatay,bornova soaryum,solaryum Bornova,gaziemir solaryum,solaryum Gaziemir,balıkkesir botox,botox balıkkesir,akçay botox,botox akçay,botoks akçay,akçay botoks,solaryum krşıyaka,karşıyaka solaryum,

buca botox,buca botoks,boroks buca,botox buca,

ALİAĞA botox,BALÇOVA botox,BAYINDIR botox,BAYRAKLI botox,BORNOVA botox,BUCA botox,ÇİĞLİ botox,BERGAMA botox,BEYDAĞ botox,ÇEŞME botox,FOÇA botox,GAZİEMİR botox,GÜZELBAHÇE,KARABAĞLAR botox,KARŞIYAKA botox,KEMALPAŞA botox,KONAK botox,DİKİLİ botox,KARABURUN botox,KINIK botox,MENDERES botox,MENEMEN botox,NARLIDERE botox,SEFERİHİSAR botox,SELÇUK botox,TORBALI botox,URLA botox,KİRAZ botox,ÖDEMİŞ botox,TİRE botox,

manisa botox,manisa botoks,botox manisa,botoks manisa

ADANA BOTOX,BOTOX ADANA,BOTOKS ADANA,ADANA BOTOKS,AYDIN BOTOX,AYDIN BOTOKS,BOTOKS AYDIN,BOTOX AYDIN,BURSA BOTOKS,BURSA BOTOX,BOTOX BURSA,BOTOKS BURSA,MANİSA BOTOKS,MANİSA BOTOX.BOTOX MANİSA,BOTOKS MANİSA,KONYA BOTOKS,KONYA BOTOX,BOTOKS KONYA,BOTOX KONYA,MARDİN BOTOKS,MARDİN BOTOX,BOTOX MARDİN,BOTOKS MARDİN,İSTABUL BOTOKS,İSTANBUL BOTOX,BOTOX İSTANBUL,BOTOKS İSTANBUL,KAYSERİ BOTOKS,KAYSERİ BOTOX,BOTOX KAYSERİ,BOTOKS KAYSERİ

Hizmetlerimiz
Cilt Bakımı ve Tedavisi
Çatlak Tedavisi
Göğüs Estetiği
Kalıcı Makyaj
PRP (Kök Hücre Tedavisi)
Saç ekimi
VARİS TEDAVİSİ