Anasayfa  
Menu

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) ; Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılabilirken rinoplasti çoğunlukla burun küçültmek olarak bilinir. Rinoplasti (Burun şekil bozukluğu düzeltme) de bazen burun büyültülebilir. Ameliyat sonrası beklentilerinizin olabilirliği doktorunuz tarafından ifade edilecektir. Ameliyat sonrası hayal kırıklığından kurtulmanın en iyi yolu burun şekil sorunlarınızı ve nelerin düzeltilip nelerin düzeltilemeyeceğini doktorunuzla karar vermelisiniz.

Nefes almanız, burun akıntısı olup olmadığı, geniz ardına akıntı ve baş ağrısı olup olmadığını belirlemeniz bu ameliyatla birlikte bu problemleri de ortadan kaldıracaktır. Amaç yüze en uygun burunu yapmaktır.
Burun estetiğinde amaç yüzünüze en uygun burunu yapmaktır. Cildiniz, kıkırdaklarınızın inceliği, önceden geçirdiğiniz burun ameliyatları başarı oranını etkiler. Sadece en güzel burunun yapılması amaç olmamalıdır. Yüzünüze en uygun burunun yapılması önemlidir.

BURUN AMELİYATI ÖNCESİ  VE SONRASI
Dünyada en çok yapılan estetik amaçlı ameliyatlar burun ameliyatlarıdır. 1-1.5 saati aşmayan ameliyat sonrasında morluk ve şişlik ile ağrı gelişen teknoloji ile birlikte daha az görülmektedir. Operasyon sonrasında burun içinde bir gün kalacak tampon ve burun dışını saran minik bir alçı konulacak. Burun Ameliyatının ertesi günü ise burun içi boşaltılacak, nefes almanız normale dönecektir.

BURUN ESTETİĞİ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Burun üzerinde konulan ve 7-10 gün arasında kalacak olan alçının ıslanmaması gerekir. Bir hafta boyunca aşırı yüz hareketleri ve gülmekten kaçınmanız, 5 gün kontak lens takmamanız, 3 hafta süre ile de burnunuza sert bir şekilde dokunmamanız gerekir. Yaklaşık iki ay boyunca da aşırı sıcak burnunuzun şişmesine neden olacağı için güneş ışığından uzak durmanız gerekir. Dişlerinizi ilk 10 gün çok dikkatli fırçalamanız gerekir. Burun Ameliyatı sonrası fazla fiziksel aktiviteden uzak durun. Burnunuzdaki sargılar alınıncaya dek banyo yapılmamanız ve buharlı ortamda bulunmamanız gerekir. Burun ameliyatlarından sonra göz altlarında ve yüzde şişme olabilir. Şişlikler 1-2 hafta içinde inecektir. 16 hafta boyunca her türlü gözlük kullanılmaması daha sonraki dönemde hafif bir çerçeve kullanmanız gerekir. Burnunuz açıldıktan sonra burun cildini sıvı sabun veya özel losyonlarla temizleyiniz. Bantlarınız alındıktan sonra belli bir süre makyaj yapmayınız.

ESTETİK İZMİR , İZMİR ESTETİK , ALSANCAK BURUN ESTETİĞİ , BURUN ESTETİĞİ ALSANCAK , BORNOVA BURUN ESTETİĞİ , BURUN ESTETİĞİ BORNOVA , İZMİR BURUN ESTETİĞİ  , BURUN ESTETİĞİ İZMİR , HATAY BURUN ESTETİĞİ , BURUN ESTETİĞİ HATAY , BURUN ESTETİĞİ , ADANA BURUN ESTETİĞİ , BURUN ESTETİĞİ ADANA , İSTANBUL BURUN ESTETİĞİ , BURUN ESTETİĞİ İSTANBUL , BURUN ESTETİĞİ KARŞIYKA , KARŞIYAKA BURUN ESTETİĞİ , BALÇOVA BURUN ESTETİĞİ ,