Anasayfa  
Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz İletişim
   Erkeklere Özel Protez Göğüz ve Karın Kası Estetiği

 Erkekler neden ameliyatla kas yaptırmak istiyor? 
Kası olmayan ya da göğüs ve kol kasları güçsüz olan erkekler, daha maskülen bir görüntü elde etmek istediklerinden kol, göğüs ve karın protezi yaptırıyorlar. Özellikle de zayıf erkekler, böyle bir vücuda sahip olmak istediklerinde zahmetsiz oluşu nedeniyle ameliyatı tercih ediyorlar. Bazıları ise sporla bile böyle bir görüntü elde edemedikleri için ameliyat oluyorlar.

 Kimler daha çok yaptırıyor? 
25-35 yaşları arasında zayıf olup, daha erkeksi ve kaslı görünmek isteyenler yaptırıyor.

KESİNLİKLE ANLAŞILMAZ! 
 Operasyon anlaşılıyor mu? 
Hayır anlaşılmıyor. Çok minik dikişlerle ve bu dikişleri, mümkün olduğu kadar görünmeyen bölgelere atarak tamamlıyoruz. Koltuk altından kasın üzerine yağ ve derinin altına kas koyabiliyoruz. Kol kasının aynısı olan protez de koltuk altından konuluyor. Omuz kası ise koltuk altının yan tarafından yerleştiriliyor. Böylece kişinin ameliyat olduğunu kolay kolay kimse anlayamıyor.

 Kas olarak taktığınız protezler silikon mu? Kadınların göğüslerine takılanlara benziyor mu? 
Bunlar içi dolu, katı silikonlar... Patlamaları veya herhangi bir kazayla sönmeleri de söz konusu değil! Sertler, şekil de değiştirmiyorlar.

 Dokununca belli oluyor mu? Kişinin kız arkadaşının bunu anlaması mümkün mü? 
Anlaşılması mümkün değil! Çünkü son derece doğal görünüyor. Aynen kişinin kendi dokusuna benziyor.

 Estetik olmadan sadece egzersiz ile bu kaslara sahip olmak mümkün değil mi? Neden sporla kas yapmıyorlar? 
Normal olanı zaten spordur. Ancak bu kişiler zayıf olduğundan, istedikleri kaslara sahip olmaları için düzenli spor yapmaları lazım. Bir zaman geçmesi gerek! O kadar uğraşmak ve zaman harcamak istemediklerinden yaptırıyorlar. Eğer egzersiz yapmaya başlar ve kas oluştururlarsa, istedikleri takdirde protezi çıkartabiliyorlar ve yine hiç belli olmuyor.

 Kas takma operasyonu ne kadar sürüyor, çok zor bir ameliyat mı? 
Protezin yerleştirildiği bölgeye göre bir saat ile üç saat arasında sürüyor. Genel anestezi ile yaptığımız için hasta acı hissetmiyor. Zor ve zahmetli bir operasyon değil! Operasyondan sonra kişi, sadece bir gece hastanede kalır ve ertesi gün taburcu olur.

YAĞ ALINIRSA BEKLENİR 
 Peki eğer kişi kol, göğüs, karın ve bacak bölgesine aynı anda yani kombine olarak ameliyat olup kas taktırmak isterse, bu operasyon kaç saat sürer ve nelere dikkat edilmesi gerekir? Hastanede kalma süresi uzar mı? 
Yapılan operasyonda çok bir farklılık olmadığı için hastanede kalış süresi de uzamaz. Sadece operasyon birkaç saat daha uzun sürer.

 Memeleri kadın göğsü gibi olan kişilerde önce liposuction yapıp sonra mı protez yerleştiriyorsunuz? 
Hayır, liposuction yapılan bölgeye protez konulmaz. En azından altı ay o bölgeye dokunmamak gerekir. Kas yaptırmak için gelen kişilerin çoğu zaten zayıf oluyorlar. Liposuctiona ihtiyaçları yok ki! Eğer memesi sarkmış ya da yağ ile dolu birisi gelirse, önce liposuction yapıp, ardından altı ay sonra protez koyabiliriz.

AĞIR KALDIRMAK YASAK 
 Operasyondan sonra hemen ertesi gün işe dönmek mümkün mü? 
Cumartesi günü yapılan bir göğüs protezi operasyonundan sonra kişinin pazartesi günü işine dönmesi mümkün... Yani kişi, ameliyattan kısa süre sonra işine dönebiliyor. Ancak kol hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor. Ağır kaldırmaması lazım. Eğer hareket gerektiren bir işte çalışıyorsa, dinlenmesinde yarar var. Kol protezinde de dört hafta ağır hareketlerden kaçınılması gerekiyor. Ameliyatın en büyük yararı ise kişinin psikolojisini olumlu yönde etkilemesi...

 Yasak olan ya da kişinin dikkat etmesi gereken şeyler var mı? 
Kol protezlerinde kişinin kol hareketlerini bir ay kadar kısıtlaması gerekiyor. Göğüste de kol hareketleri biraz kısıtlanıyor. Karın protezinde ise bir ay eğilip kalkmak yasak! Bir ay denize girmek, güneşlenmek, yüzmek, ağır hareket ve egzersiz yasak!

Hangi bölgenin ameliyatı ne kadar sürüyor?
KOL KASI: Bir seansta, bir saatte takılıyor. Kol bölgesindeki kas altı santime kadar büyütülebiliyor. Kolun üst bölgesi ile dirsekten aşağıda kalan kısım arasındaki orantıyı vücut yapısına bağlı olarak ayarlıyoruz ve hiç iz kalmıyor.
KARIN BAKLAVASI: Baklava şeklindeki protezi karnın alt bölgesinden girerek yerleştiriyoruz. Operasyon yaklaşık bir, bazen iki saat sürüyor. Dikişler belli olmuyor.
GÖĞÜS KASI: Bir seansta, iki saatte takılıyor. Her iki göğse de eşit oranda, aynı santimde protezler yerleştiriliyor. Kişinin yapısına bağlı olarak zayıf olanlara daha büyük, daha kilolu olanlara ise daha küçük protezler yerleştiriliyor.
BACAK PROTEZİ: Özellikle genç ve zayıf erkeklerde bacakları çarpık ise, bacakların iç yüzüne protez konulabilir. Bu şekilde orada, küçük gruplarla çarpıklık düzeltilir. Operasyon iki saat sürer.

EĞER KOMBİNE AMELİYAT OLURSA: 
Ameliyat ortalama üç saat sürüyor. Sırasıyla kol, karın ve bacak protezlerini yapıyoruz. Hasta bir gece hastanede kalıyor.

PROTEZ KAS AMELİYATI,PROTEZ KAS AMELİYATI İZMİR,PROTEZ KAS AMELİYATI İSTANBUL,İSTANBUL PROTEZ KAS AMELİYATI,KARIN KASI İZMİR,İZMİR KARIN KASI,İSTANBUL KARIN KASI AMELİYATI,KARIN KASI AMELİYATI İSTANBUL,GÖĞÜS KASI AMELİYATI İZMİR,İZMİR GÖĞÜS KASI AMELİYATI. KARIN KASI AMELİYATI , GÖĞÜS KASI AMLİYATI
Hizmetlerimiz
Cilt Bakımı ve Tedavisi
Çatlak Tedavisi
Göğüs Estetiği
Kalıcı Makyaj
PRP (Kök Hücre Tedavisi)
Saç ekimi
VARİS TEDAVİSİ