Anasayfa  
Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz İletişim
   Göğüs Estetiği
Meme Büyütme Operasyonu
 

Göğüsler kadının fiziki görünümünde çok önemli rol oynar. Küçük göğüs kadının kendine olan güvenini, sosyal ve ikili ilişkilerini, giyim şeklini olumsuz etkiler. Göğüsler yapısal olarak çeşitli nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük veya asimetrik olabilir. Günümüzde göğsün hacmini arttırmak için tek yöntem göğüs protezleridir.

İlaç ile göğüs büyütme gibi tehlikeli olabilecek yöntemlerden uzak durmak gerekir. Göğüs büyütebilecek bir ilacın her ne kadar doğal olduğu iddia edilse de mutlaka hormon içermektedir. Bu hormonlu ilaçlar sadece vücuttaki hormon dengesini bozmakla kalmaz, kanser riskini de arttırır.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ise çok konuşulan, ancak uygulanma alanı çok sınırlı olan bir yöntemdir. Göğüse yağ enjeksiyonu küçük miktarda ve kontur düzeltme amaçlı yapılabilir. Göğüs büyütme amaçlı olan yağ enjeksiyonları ile istenilen büyüklük, şekil ve simetri sağlanamadığı gibi, meydana gelebilecek komplikasyonlar can sıkıcı olabilir.

Göğüs proteziyle ilgili konular düşünüldüğünde ayrıntıları 4 ana başlık halinde özetleyebiliriz:

 • Ne büyüklükte bir göğüs,
 • Kullanılacak protezin yapısı ve şekli,
 • Protezin hangi yolla konulacağı,
 • Protezin nereye yerleştirileceği.

Ne büyüklükte bir göğüs istediğinizi iyi belirlemek gerekir. Belki pek çok ayrıntı ameliyatı gerçekleştirecek plastik cerrahı ilgilendirir, fakat ne büyüklükte bir göğüs istendiğine hastanın kendisi karar vermelidir. Protezin büyüklüğünü belirlemek için göğüs kafesinin, göğsün, vücut hatlarının oranları ve büyüklüğü önemlidir. Küçük bir göğüs kafesine büyük bir protez yakışmayacağı gibi büyük bir göğüs kafesinde de küçük protez hoş durmayabilir.

Göğüs protez ameliyatı olmak isteyen hastalarda öncelikle konulacak protez büyüklüğü tespit edilmeye çalışılır. Proteze benzeyen çeşitli büyüklükteki ölçü kalıplar süngersiz sütyenin içine konularak göğüs kafesini saran bir body giydirilir. Böylece kıyafetin üzerinden göğsün hangi büyüklükte durduğuna ve vücut oranına bakılır. Bu şekilde yapılan bir planlama da göğsün büyüklüğü hakkında sonradan yapılacak olan tartışmalar engellemiş olunur.

Kullanılacak protezin yapısı ve şekli bakımından birçok çeşidi vardır. Dış yüzeyleri düz veya pütürlüdür. Protezin çıktığı ilk yıllarda düz yüzeyliler üretildi, son 10 yılda pütürlü yüzeye sahip protezler daha çok kullanılmaya başlandı. Bu protezlerin amacı kapsül oluşma ihtimalini azaltmaktır. Protezlerin içi sıvı silikon, katı silikon ya da serum fizyolojikle doludur. Göğsün doğal yumuşaklığına uyan sıvı silikon olanıdır. En yaygın kullanılan, pütürlü dış yüzeye sahip sıvı silikonlardır. Katı silikon içeren protezler herhangi bir kaza anında zedelense bile çevreye bulaşmayan özelliklere sahiptir. Bu özellik temas edildiğinde sert olarak hissedilmesine yol açar. Serum fizyolojik ( tuzlu su ) ile dolu olan protezler ise göğüs dokusuna nazaran daha seyreltik ve gevşek özelliktedir. Tuzlu su ile dolu protez tercih edilecekse protezin göğüs kası arkasına yerleştirilmesi uygun olur. Bazı çalışmalarda tuzlu sulu protezlerin hacimlerinin % 10 ‘luk bir bölümünü ameliyattan sonraki 6 ay içinde kaybettikleri tespit edilmiştir.

Protezlerin Şekilleri;

En çok kullanılan protez şekli yuvarlak olanlardır. Özellikle kas altına konulduğunda göğüs çok iyi bir şekil alır. Anatomik denen protezler su damlasına benzer, göğüs altına konulduğunda kendi şeklini daha iyi belli eder. Kas altına konulursa baskıdan dolayı ezilir ve anatomik şekillerini kaybederler. Asimetrik protezler son yıllarda gündeme geldi. Bu tür protezler daha çok hiç göğsü olmayan veya kanser nedeniyle göğsü alınan hastalarda tercih edilir.

Protezin hangi yolla konulacağına hastanın ve doktorun birlikte karar vermeleri en doğrusudur. En çok kullanılan ve tercih edilen areola’dan ( göğüs başı ) yarım ay şeklinde bir kesi yapılarak girilir. Genellikle iz belirsiz olur. Tek sorun göğüs ucunun, protezin geçmesine izin verecek büyüklükte olmasıdır. Göğüs altındaki doğal katlantı çizgisinden girilerek protez konabilir. Deri üzerinde 5 cm’lik bir iz kalır. Yara iyileşmesi iyi olan hastalarda zamanla belirsiz hale gelebilir. Koltuk altından girilerek de protez yerleştirilir. Bu teknik ile protez sadece kas altına yerleştirilecekse kullanılır. Ameliyat alanını görmek zordur. Açılan tünelden geçirilecek protez çok büyük olmamalıdır.

Protezin nereye yerleştirileceği konusunda iki seçenek vardır; göğüs dokusunun arkası veya göğsün arkasında yer alan göğüs kasının arkası. Derinin ince olduğu ve göğüs dokusunun yetersiz olduğu durumlarda kas arkası protezin örtülmesi için iyi bir seçenektir. Çoğu zaman göğsün neredeyse yok denecek kadar küçük olması avantaj kabul edilir. Bu tür durumlarda kas arkasına konulacak iyi bir protez seçimi ile ideal göğüs formu elde edilir. Kas arkasına konulan protezlerde zamanla yer çekimine bağlı göğüs sarkması söz konusu olmaz. Göğüs altına konulan protezler zamanla yer çekimi nedeniyle tıpkı iri göğüsler gibi sarkabilir. Bu nedenle göğüs altına konulacak protezlerin çok büyük seçilmemesi tavsiye edilir.

Göğüs arkasına protez konulduğunda ameliyattan hemen sonra iyi bir görüntü elde edilir. Kas arkasına konulan protezlerde iyi görüntü kasın gevşemesinden sonra görülür, bu da zaman olarak birkaç ay ile 1 yıl arasındadır.

                                                                               TÜM İŞLEMLERİMİZ MEDİKAL ESTETİK DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR

tüm işlemlerimiz medikal estetik doktoru tarafından yapılmaktadır. ( Hatay botox,izmir botox,alsancak botox,bostanlı botox ,mavişlehir botox ,bayraklı botox ,Bornova botox ,Balçova botox , izmir estetik ,estetik ,güzellik salonu ,botox hatay ,botox Alsancak ,Karşıyaka botox,botox Karşıyaka , poliklinik izmir ,botox izmir.

Aliağa botox dolgu,dolgu botokx Aliağa,botox dolgu çiğli,botox dolgu Turgutlu,

botox tedavisi,botox tedavisi hatay,botox tedavisi Karşıyaka,botox tedavisi bostanlı,kırışıklık tedavisi izmir,kırışıklık ,kırışıklık tedavisi Alsancak,kırışıklık tedavisi balçova

miren tedavisi hatay.hatay migren tedavisi.karşıyaka migren tedavisi.migren tedavisi karşıyaka.migren tedavisi.migren tedavisi alsancak.alsancak migren tedavisi.estetik doktoru karşıyaka.karşıyaka estetik doktoru.alsancak estetik doktoru.estetik doktoru alsancak.alsancak estetik doktoru.hatay estetik doktoru.estetik doktoru hatay.estetik doktoru izmir.bornova estetik doktoru.estetik doktoru bornova.agrı tedavisi bornova.bornova agrı tedavisi.alsancak agrı tedavisi.agrı tedavisi alsancak

allergan botox,botox allergan,Allergan botox,Allergan,dysport botox,amerikan botox

hekimlere ve doktorlara özel medikal estetik eğitimler ,botox eğitimi,dolgu eğitimi,prp eğitimi

botox Alsancak,botox balçova,botox bostanlı,botox mavişehir,kalıcı botox,geçici botox,botox toksini,

muğla botox.botox muğla,bornova botox,botox Bornova,botoks Bornova,bornova botoks,terleme botox,terleme botoxu,botox terleme için,botox kaş kaldırma,kaş kaldırma botoxu

Gaziemir botox,gaziemir botoks,botox Gaziemir,botoks Gaziemir,erzurum botoks,erzurum botox,botox Erzurum,botoks Erzurum,keyseri botox,kayseri botoks,botox kayseri,botoks kayseri,van botox,van botoks,botox van,botoks van,malatya botox,malatya botoks,botox malatya,botoks malatya,antalya botox,antalya botoks,botox Antalya,botoks Antalya,yalova botox,yalova botoks,botox Yalova,botoks Yalova,aydın botox,aydın botoks,botox aydın,botoks aydın,denizli botox,denizli botoks,botox denizli,botoks denizli,ısparta botox,ısparta botoks,botox Isparta,botoks Isparta,konya botox,konya botoks,botox konya,botoks konya,balıkesir botox,balıkesir botoks,botox Balıkesir,botoks Balıkesir,adana botox,adana botoks,botox adana,botoks adana,adana estetik,estetik adana,adana estetik merkezi,estetik merkezi adana,bolu botox,bolu botoks,botox bolu,botoks bolu,diyarbakır botox,diyarbakır botoks,botoks Diyarbakır,botox diyerbakır,çanakkale botox,çanakkale botoks,botox Çanakkale,botoks çanakkale

sivas botoks,sivas botox,botox sivas,botoks sivas,muğla botox,muğla botoks,botox muğla,botoks muğla,eskişehir botox,eskişehir botoks,botox Eskişehir,botoks Eskişehir,mardin botox,mardin botoks,botoks mardin,botox mardin,trabzon botox,trabzon botoks,botox Trabzon,botoks Trabzon,mersin botox,mersin botoks,botox mersin,botoks mersin,kocaeli botoks,kocaeli botox,botox Kocaeli,botoks Kocaeli,kırıkkale botoks,botoks Kırıkkale,botox Kırıkkale,botoks Kırıkkale,karşıyaka estetik,izmir estetik,lidya estetik,likya estetik,dniz estetik,newlife,new,kars botox,kars botoks,botox kars,botoks kars,yüz germe izmir,izmir yüz germe,karşıyaka estetik merkezi,bionet,bionet izmir,izmir masaj salonu,masaj salonu izmir,karşıyaka masaj salonu,

hatay estetik,alsancak estetik,estetik Alsancak,estetik merkezi Alsancak,alsancak estetik merkezi,poliklinik Alsancak,alsancak poliklinik,plastik cerrah Alsancak,alsancak plastik cerrah,plastik cerrah izmir,izmir plastik cerrah,karşıyaka estetik,estetik Karşıyaka,karşıyaka,karşıyaka güzellik salonu,karşıyaka estetik salonu,karşıyaka estetik ve güzellik

Karşıyaka botox,karşıyaka botoks,botoks,botox,boyoks Karşıyaka,botox Karşıyaka

botox hatay.kırışıklık tedavisi hatay.hatay kırışıklık tedavisi.bornova kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi bornova.buca kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi buca.menemen kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi menemen.osmangazi kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi osmangazi.ulukent kırışıklık tedavisi.kırışıklık tedavisi ulukent.buca botox.botox buca.botoks buca.buca botoks.bornova botoks.botoks bornova.kırışıklık bornova.bornova estetik.bornova estetik merkezi.estetik merkezi bornova.masaj salonu karşıyaka.karşıyaka masaj salonu.

hemorait tedavisi karşıyaka.karşıyaka hemorait tedavisi.hemorait tedavisi izmir.izmir hemorait tedavisi.alsancak hemorait tedavisi.homorait tedavisi alsancak.gaziemir hemorait tadavisi.hemorait tedavisi karşıyaka.bornova hemorait tedavisi.hemorait tedavisi bornova.hemorait tedavisi.basur tedavisi izmir.izmir basur tedavisi.alsancak bosur tedavisi.basur tedavisi alsancak.karşıyaka basur tedavisi.basur tedavisi karşıyaka.bornova basur tedavisi.basur tedavisi bornova.basur agrı onleme izmir.izmir basur agrı onleme.agrı gıderme.

izmir,istanbul,adana,mersin,kars,beşiktaş,nişantaşi,sarıyer,urfa,denizli,aydın,bostanlı,hatay,kıbrıs,bursa,aydın,salihli,turgutlu,muğla,sinop,

erkek kuaförü izmir,izmir erkek kuaförü,alsancak erkek kuaförü,erkek kuaförü Alsancak,hatay erkek kuaförü,erkek kuaförü hatay,gaziemir erkek kuaförü,erkek kuaförü Gaziemir,alsancak erkek kuaförü,erkek kuaförü Alsancak,manikür salonu Alsancak,alsancak manikür salonu,manikür salonu Karşıyaka,karşıyaka manikür salonu,hatay manikür salonu,manikür salonu hatay,gaziemir manikür salonu,manikür salonu Gaziemir,bayan bakım merkei Karşıyaka,karşıyaka bayan bakım merkezi,bayan kuaförü izmir,izmir bayan kuaförü,alsancak bayan kuaförü,bayan kuaförü Alsancak,hatay bayan kuaförü,bayan kuaförü hatay,balçova bayan kuaförü,bayan kuaförü Balçova,bayan kuafförü mavişehir,mavişehir bayan kuaförü,bornova bayan kuaförü,bayan kuaförü Bornova,bornova saç bakım merkezi,saç bakım merkezi Bornova,izmir saç bakım merkezi,saç bakım merkezi izmir,saç bakım merkezi konak,konak saç bakım merkei,konak bayan kuaförü,bayan kuaförü konak,masaj salonu izmir,izmir masaj salonu,karşıyaka masaj salonu,masaj salonu Karşıyaka,gaziemir masaj salonu,masaj salonu Gaziemir,bornova masaj salonu,masaj salonu Bornova,bayan masaj salonu Karşıyaka,karşıyaka bayan masaj salonu,bayan masaj salonu Alsancak,alsancak bayan masaj salonu,konak bayan masaj salonu,bayan masaj salonu konak,bornova bayan masaj salonu,bayan masaj salonu Bornova,izmir bayan masaj salonu,bayan masaj salonu izmir,solaryum Karşıyaka,karşıyaka solaryum,solaryum Alsancak,alsancak solaryum,hatay solaryum,solaryum hatay,bornova soaryum,solaryum Bornova,gaziemir solaryum,solaryum Gaziemir,balıkkesir botox,botox balıkkesir,akçay botox,botox akçay,botoks akçay,akçay botoks,solaryum krşıyaka,karşıyaka solaryum,

buca botox,buca botoks,boroks buca,botox buca,

ALİAĞA botox,BALÇOVA botox,BAYINDIR botox,BAYRAKLI botox,BORNOVA botox,BUCA botox,ÇİĞLİ botox,BERGAMA botox,BEYDAĞ botox,ÇEŞME botox,FOÇA botox,GAZİEMİR botox,GÜZELBAHÇE,KARABAĞLAR botox,KARŞIYAKA botox,KEMALPAŞA botox,KONAK botox,DİKİLİ botox,KARABURUN botox,KINIK botox,MENDERES botox,MENEMEN botox,NARLIDERE botox,SEFERİHİSAR botox,SELÇUK botox,TORBALI botox,URLA botox,KİRAZ botox,ÖDEMİŞ botox,TİRE botox,

manisa botox,manisa botoks,botox manisa,botoks manisa

ADANA BOTOX,BOTOX ADANA,BOTOKS ADANA,ADANA BOTOKS,AYDIN BOTOX,AYDIN BOTOKS,BOTOKS AYDIN,BOTOX AYDIN,BURSA BOTOKS,BURSA BOTOX,BOTOX BURSA,BOTOKS BURSA,MANİSA BOTOKS,MANİSA BOTOX.BOTOX MANİSA,BOTOKS MANİSA,KONYA BOTOKS,KONYA BOTOX,BOTOKS KONYA,BOTOX KONYA,MARDİN BOTOKS,MARDİN BOTOX,BOTOX MARDİN,BOTOKS MARDİN,İSTABUL BOTOKS,İSTANBUL BOTOX,BOTOX İSTANBUL,BOTOKS İSTANBUL,KAYSERİ BOTOKS,KAYSERİ BOTOX,BOTOX KAYSERİ,BOTOKS KAYSERİ


1. Meme Büyütme Ameliyatı
2. Meme Dikleştirme Ameliyatı
3. Meme Küçültme Ameliyatları1. Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Operasyonu / Meme Büyütme Ameliyatı

 

Göğüsler kadının fiziki görünümünde çok önemli rol oynar. Küçük göğüs kadının kendine olan güvenini, sosyal ve ikili ilişkilerini, giyim şeklini olumsuz etkiler. Göğüsler yapısal olarak çeşitli nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük veya asimetrik olabilir. Günümüzde göğsün hacmini arttırmak için tek yöntem göğüs protezleridir.

İlaç ile göğüs büyütme gibi tehlikeli olabilecek yöntemlerden uzak durmak gerekir. Göğüs büyütebilecek bir ilacın her ne kadar doğal olduğu iddia edilse de mutlaka hormon içermektedir. Bu hormonlu ilaçlar sadece vücuttaki hormon dengesini bozmakla kalmaz, kanser riskini de arttırır.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ise çok konuşulan, ancak uygulanma alanı çok sınırlı olan bir yöntemdir. Göğüse yağ enjeksiyonu küçük miktarda ve kontur düzeltme amaçlı yapılabilir. Göğüs büyütme amaçlı olan yağ enjeksiyonları ile istenilen büyüklük, şekil ve simetri sağlanamadığı gibi, meydana gelebilecek komplikasyonlar can sıkıcı olabilir.

Göğüs proteziyle ilgili konular düşünüldüğünde ayrıntıları 4 ana başlık halinde özetleyebiliriz:

 • Ne büyüklükte bir göğüs,
 • Kullanılacak protezin yapısı ve şekli,
 • Protezin hangi yolla konulacağı,
 • Protezin nereye yerleştirileceği.

Ne büyüklükte bir göğüs istediğinizi iyi belirlemek gerekir. Belki pek çok ayrıntı ameliyatı gerçekleştirecek plastik cerrahı ilgilendirir, fakat ne büyüklükte bir göğüs istendiğine hastanın kendisi karar vermelidir. Protezin büyüklüğünü belirlemek için göğüs kafesinin, göğsün, vücut hatlarının oranları ve büyüklüğü önemlidir. Küçük bir göğüs kafesine büyük bir protez yakışmayacağı gibi büyük bir göğüs kafesinde de küçük protez hoş durmayabilir.

Göğüs protez ameliyatı olmak isteyen hastalarda öncelikle konulacak protez büyüklüğü tespit edilmeye çalışılır. Proteze benzeyen çeşitli büyüklükteki ölçü kalıplar süngersiz sütyenin içine konularak göğüs kafesini saran bir body giydirilir. Böylece kıyafetin üzerinden göğsün hangi büyüklükte durduğuna ve vücut oranına bakılır. Bu şekilde yapılan bir planlama da göğsün büyüklüğü hakkında sonradan yapılacak olan tartışmalar engellemiş olunur.

Kullanılacak protezin yapısı ve şekli bakımından birçok çeşidi vardır. Dış yüzeyleri düz veya pütürlüdür. Protezin çıktığı ilk yıllarda düz yüzeyliler üretildi, son 10 yılda pütürlü yüzeye sahip protezler daha çok kullanılmaya başlandı. Bu protezlerin amacı kapsül oluşma ihtimalini azaltmaktır. Protezlerin içi sıvı silikon, katı silikon ya da serum fizyolojikle doludur. Göğsün doğal yumuşaklığına uyan sıvı silikon olanıdır. En yaygın kullanılan, pütürlü dış yüzeye sahip sıvı silikonlardır. Katı silikon içeren protezler herhangi bir kaza anında zedelense bile çevreye bulaşmayan özelliklere sahiptir. Bu özellik temas edildiğinde sert olarak hissedilmesine yol açar. Serum fizyolojik ( tuzlu su ) ile dolu olan protezler ise göğüs dokusuna nazaran daha seyreltik ve gevşek özelliktedir. Tuzlu su ile dolu protez tercih edilecekse protezin göğüs kası arkasına yerleştirilmesi uygun olur. Bazı çalışmalarda tuzlu sulu protezlerin hacimlerinin % 10 ‘luk bir bölümünü ameliyattan sonraki 6 ay içinde kaybettikleri tespit edilmiştir.

Protezlerin Şekilleri;

En çok kullanılan protez şekli yuvarlak olanlardır. Özellikle kas altına konulduğunda göğüs çok iyi bir şekil alır. Anatomik denen protezler su damlasına benzer, göğüs altına konulduğunda kendi şeklini daha iyi belli eder. Kas altına konulursa baskıdan dolayı ezilir ve anatomik şekillerini kaybederler. Asimetrik protezler son yıllarda gündeme geldi. Bu tür protezler daha çok hiç göğsü olmayan veya kanser nedeniyle göğsü alınan hastalarda tercih edilir.

Protezin hangi yolla konulacağına hastanın ve doktorun birlikte karar vermeleri en doğrusudur. En çok kullanılan ve tercih edilen areola’dan ( göğüs başı ) yarım ay şeklinde bir kesi yapılarak girilir. Genellikle iz belirsiz olur. Tek sorun göğüs ucunun, protezin geçmesine izin verecek büyüklükte olmasıdır. Göğüs altındaki doğal katlantı çizgisinden girilerek protez konabilir. Deri üzerinde 5 cm’lik bir iz kalır. Yara iyileşmesi iyi olan hastalarda zamanla belirsiz hale gelebilir. Koltuk altından girilerek de protez yerleştirilir. Bu teknik ile protez sadece kas altına yerleştirilecekse kullanılır. Ameliyat alanını görmek zordur. Açılan tünelden geçirilecek protez çok büyük olmamalıdır.

Protezin nereye yerleştirileceği konusunda iki seçenek vardır; göğüs dokusunun arkası veya göğsün arkasında yer alan göğüs kasının arkası. Derinin ince olduğu ve göğüs dokusunun yetersiz olduğu durumlarda kas arkası protezin örtülmesi için iyi bir seçenektir. Çoğu zaman göğsün neredeyse yok denecek kadar küçük olması avantaj kabul edilir. Bu tür durumlarda kas arkasına konulacak iyi bir protez seçimi ile ideal göğüs formu elde edilir. Kas arkasına konulan protezlerde zamanla yer çekimine bağlı göğüs sarkması söz konusu olmaz. Göğüs altına konulan protezler zamanla yer çekimi nedeniyle tıpkı iri göğüsler gibi sarkabilir. Bu nedenle göğüs altına konulacak protezlerin çok büyük seçilmemesi tavsiye edilir.

Göğüs arkasına protez konulduğunda ameliyattan hemen sonra iyi bir görüntü elde edilir. Kas arkasına konulan protezlerde iyi görüntü kasın gevşemesinden sonra görülür, bu da zaman olarak birkaç ay ile 1 yıl arasındadır.

                                                                               TÜM İŞLEMLERİMİZ MEDİKAL ESTETİK DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR
2. Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dokusunda Sarkma; ( Meme Dikleştirme Ameliyatları)

Meme Dokusunda doğumlar, süt verme, aşırı kilo alıp vermeler ve yer çekimi gibi vs. nedenlerle sarkmalar oluşur. Bu tip şekil bozuklukları düzeltilirken meme dokusunun hacmi ve meme başının aşağıya doğru olan sarkıklığı önemlidir. Meme başı aşağıya doğru çok sarkık değilse ve hacim eksikliğiyle birlikte sarkma varsa bu tip memelere areola çevresinden yapılacak müdahale ile protez yerleştirilip hem meme dolgunluğu sağlanır, hem de areola çevresinden meme dikleştirilerek az miktarda, dikkat çekmeyen bir iz bırakılır.

Eğer meme başı fazlaca aşağıya sarkmış ise bu tip hastalarda areola çevresindeki ize ek olarak aşağıya meme altı kırışıklık çizgisine kadar uzanabilen ince ve zamanla (6-8 ay) silikleşecek olan bir iz oluşur. Bu tip ameliyatlarda eğer meme dokusu hacmi yeterli ve sadece deri ve bağ dokusundaki gevşeklik nedeniyle sarkma varsa protez uygulamalarına gerek kalmayacaktır.

Sarkma ameliyatları yaklaşık olarak 1,5-2,5 saat süren cerrahi uygulamalardır. Ameliyat sonrası hastanın iki hafta süresince 3-4 günde bir pansumanları ve kontrolleri vardır. Hasta birinci haftadan sonra işine ve günlük hayatına dönebilir. Ağır egzersizlerden 4-6 hafta kaçınılmalı ve kendisine önerilen süre özel tip sütyen kullanmalıdır.

                                                                               TÜM İŞLEMLERİMİZ MEDİKAL ESTETİK DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR
3. Meme Küçültme Ameliyatları

Meme Dokusundaki Hacim Fazlalığı ile Birlikte Sarkma: (Meme Küçültme Ameliyatları)

Yukarıda belirtilen nedenlerle hacmi artan ve şekli bozulan memenin yeniden şekillendirilmesi gerekmektedir. Bu tip memelerde hacim fazlalığına bağlı olarak uygulanacak teknikte değişir. Uygulanan tekniğe göre hastaların süt verme fonksiyonları ve meme başı duyuları da değişik derecelerde etkilenir. Bu ameliyatlarda temel yaklaşım memede en az cerrahi izi bırakarak, maksimum şekil oluşumunu yakalamaktır. Bu nedenle ameliyat öncesi meme ölçümleri çok iyi yapılarak, ameliyat çizimleri çok iyi planlanmalıdır. Bu aşama elde edilecek cerrahi sonuç için ameliyat kadar önemlidir. Cerrahi işlem yaklaşık olarak 2,5-3,5 saat sürer ve hastadaki fazla miktardaki meme ve deri dokusu çıkarılarak meme yeniden şekillendirilir.

Oluşacak cerrahi iz üç şekilde olabilir;

 • Areola çevresinde sınırlı bir iz.
 • Areola çevresi ve aşağıya meme altı kırışıklık çizgisine kadar uzanabilen ince bir iz.
 • Areola çevresiyle, aşağıya meme altı kırışıklık çizgisine kadar uzanan ve meme altı kırışıklık çizgisinin de bir bölümünü tutan iz kalabilir. Tüm bu izler zamanla (6-8 ay) silikleşecek az dikkat çeker hale dönecektir.

Ameliyat sonrası hastanın iki hafta süresince 3-4 günde bir pansumanları ve kontrolleri vardır. Hasta 14. Günden sonra işine ve günlük hayatına dönebilir. Ağır egzersizlerden 4-6 hafta kaçınılmalı ve kendisine önerilen süre özel tip sütyen kullanmalıdır. Hastaya oluşan izlerin zamanla silikleşeceği iyi anlatılmalıdır.

                                                                               TÜM İŞLEMLERİMİZ MEDİKAL ESTETİK DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR
Hizmetlerimiz
Cilt Bakımı ve Tedavisi
Çatlak Tedavisi
Göğüs Estetiği
Kalıcı Makyaj
PRP (Kök Hücre Tedavisi)
Saç ekimi
VARİS TEDAVİSİ